Elérhető mobil alkalmazásunk.
Online zenehallgatás,
legfrissebb hírek, cikkek
bárhol, bármikor:





 

 

 

 
 
 
 
Főoldal ... JNews ... Napi hírek ... Izrael az Oscar-gálán

Hírlevél

Eseménynaptár

<<  2017.    >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Hirdetés

A rádióadók hallgatásához
Winamp Player javasolt:

Izrael az Oscar-gálán Nyomtatás E-mail
2010. február 03. szerda, 12:38
AddThis Social Bookmark Button

Több más alkotással együtt az izraeli Ajami is ringbe száll az idei Oscar-díjért. Az izrael filmgyártás egyik legjobbjának titulált mozi éppen csak megelőzte a szintén nevezett Libanon-t.

Az Ajami története Jaffa egy másik oldalát mutatja be, amiben az elszántság, az alvilág és az arab-zsidó konfliktus eddig nem ismert mélységit viszik vászonra félelmetesen jó munkát végezve. Az Ajami kivételesen jó története és színészi alakításai mellett egyik legnagyobb erőssége a különleges képi világa és az, ahogyan a helyszíneket kezeli. Ennek köszönhetően, ha százszor is végigjártuk már az Ajami helyszíneit Jaffában, most biztosan új perspektívából ismerhetjük meg őket.

A megmérettetésen indul még a Becstelen brigantyk is, bár előre láthatóan az Avatar, mely éppen átlépte a 2.000.000.000 (két, azaz kétmilliárd)dolláros álomhatár, tarolni fog.

Az Oscar-jelöltek listája

Legjobb film:
Avatar
The Blind Side
District 9
Egy lányról
A bombák földjén
Becstelen brigantyk
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
A Serious Man
Fel!
Egek ura

Legjobb színész:
Jeff Bridges (Crazy Heart)
George Clooney (Egek ura)
Colin Firth (A Single Man)
Morgan Freeman (Invictus – A legyőzhetetlen)
Jeremy Renner (A bombák földjén)

Legjobb színésznő:
Sandra Bullock (The Blind Side)
Helen Mirren (The Last Station)
Carey Mulligan (Egy lányról)
Gabourey Sidibe (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
Meryl Streep (Julie & Julia – Két nő, egy recept)

Legjobb mellékszereplő:
Matt Damon (Invictus – A legyőzhetetlen)
Woody Harrelson (The Messenger)
Christopher Plummer (The Last Station)
Stanley Tucci (Komfortos mennyország)
Christoph Waltz (Becstelen brigantyk)

Legjobb mellékszereplőnő:
Penélope Curz (Kilenc)
Vera Farmiga (Egek ura)
Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)
Anna Kendrick (Egek ura)
Mo'Nique (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)

Legjobb rendező:
Kathryn Bigelow (A bombák földjén)
James Cameron (Avatar)
Lee Daniels (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire)
Jason Reitman (Egek ura)
Quentin Tarantino (Becstelen brigantyk)

Legjobb eredeti forgatókönyv:
A bombák földjén
Becstelen brigantyk
The Messenger
A Serious Man
Fel!

Legjobb adaptált forgatókönyv:
District 9
Egy lányról
Egy kis gubanc
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
Egek ura

Legjobb operatőr:
Mauro Fiore (Avatar)
Christian Berger (A fehér szalag)
Bruno Delbonnel (Harry Potter és a Félvér Herceg)
Barry Ackroyd (A bombák földjén)
Robert Richardson (Becstelen brigantyk)

Legjobb vágás:
Avatar
District 9
A bombák földjén
Becstelen brigantyk
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

Legjobb látványterv:
Avatar
Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
Kilenc
Sherlock Holmes
Az ifjú Viktória királynő

Legjobb jelmez:
Bright Star
Coco Chanel
Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
Kilenc
Az ifjú Viktória királynő

Legjobb smink és maszk:
Il divo
Star Trek
Az ifjú Viktória királynő

Legjobb eredeti filmzene:
Avatar
A fantasztikus Mr. Fox
A bombák földjén
Sherlock Holmes
Fel!

Legjobb betétdal:
The Weary Kind (Crazy Heart)
Loin de Paname (Faubourg 36)
Take It All (Kilenc)
Down in New Orleans (A hercegnő és a béka)
Almost There (A hercegnő és a béka)

Legjobb hang:
Avatar
A bombák földjén
Star Trek
Fel!
Becstelen brigantyk

Legjobb hangvágás:
Avatar
A bombák földjén
Becstelen brigantyk
Star Trek
Fel!

Legjobb vizuális effektek:
Avatar
District 9
Star Trek

Legjobb animációs film:
Coraline és a titkos ajtó
A fantasztikus Mr. Fox
A hercegnő és a béka
The Secret of Kells
Fel!

Legjobb idegen nyelvű film:
Ajami (Izrael)
A fehér szalag (Németország)
El secreto de sus ojos (Argentína)
A próféta (Franciaország)
Fausta éneke (Peru)

Legjobb dokumentumfilm:
Burma VJ – Tudósítás egy zárt országból
The Cove
Food, Inc.
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
Which Way Home

Legjobb rövid dokumentumfilm:
Földrengés Kínában: Szecsuán könnyei
The Last Campaign of Governor Booth Gardner
The Last Truck: Closing of a GM Plant
Królik po berlinsku
Music by Prudence

Legjobb animációs rövidfilm:
French Roast
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty
La dama y la muerte
Logorama
Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death'

Legjobb élőszereplős rövidfilm:
The Door
Istället för abrakadabra
Kavi
Miracle Fish
The New Tenants